Nowości branżowe


Zapraszamy do naszego serwisu poświęconego temowizji

www.ir-termowizja.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze doświadczenie

 

Nasza firma realizuje prace na terenie całego kraju. Do tej pory wykonaliśmy ponad 1500 różnego rodzaju opracowań.

 

Specjalizujemy się w opracowaniach związanych z oszczędnością energii oraz racjonalnym gospodarowaniem energią. Typowymi opracowaniami są audyty energetyczne (budynków, sieci ciepłowniczych lub źródeł ciepła).

 

Pełnych audytów energetycznych wykonaliśmy ponad 600.

 

Audyty energetyczne są wykonywane dla potrzeb Ustawy o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych, Funduszy Ochrony Środowiska, jak również Funduszy Unijnych.

Dodatkowo wykonujemy audyty uproszczone oraz darmowe oceny budynków na podstawie przesyłanych przez Państwa ankiet.

 

Ponadto wykonujemy bilanse zapotrzebowania na moc cieplną i energię, koncepcje termomodernizacji.

 

Nowością w tej dziedzinie są świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Jako jedni z pierwszych w Polsce uzyskaliśmy uprawnienia do wydawania tego typu świadectw na podstawie pozytywnie zdanego Egzaminu Państwowego.

 

Przygotowujemy niezależne opracowania i ekspertyzy na potrzeby umów pomiędzy dostawcami, a odbiorcami ciepła. Ponadto pomagamy w przygotowaniu dokumentacji kredytowej, wniosków do funduszy i banków. Świadczyliśmy usługi doradcze i konsultingowe. Pomagamy w ocenach sposobu rozliczenia ciepła i energii oraz planowaniu modernizacji w skali budynku, grupy budynków, spółdzielni czy nawet miasta.

 

W ramach naszej działalności pomagaliśmy w programach promujących odnawialne źródła energii, likwidacji niskiej emisji, zwiększenia efektywności energetycznej.

 

Osobnym zakresem naszej działalności są badania z zakresu wentylacji oraz termowizji.

 

Specjalizujemy się w badaniach termowizyjnych. Sprawdzamy poprawność wykonanych prac termomodernizacyjnych. Badamy instalacje elektryczne oraz połączenia w rozdzielniach elektryczny. Często też szukamy nieszczelności w instalacjach wewnętrznych w budynku lub określamy stopień zawilgocenia ścian lub stropów. Wykonujemy audyty termowizyjne.

 

Ponadto wykonujemy badania krotności wymiany powietrza oraz ekspertyzy związane z nieprawidłowo funkcjonującą wentylacją.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.