Nowości branżowe


Zapraszamy do naszego serwisu poświęconego temowizji

www.ir-termowizja.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O firmie

 

Początki działalności firmy sięgają 2000 roku. Doświadczenia zdobyte w programach demonstracyjnych (np. finansowanych przez Amerykańską Agencję Rozwoju Międzynarodowego (USAID)), zaowocowały pomysłem ich rozwijania w ramach własnej działalności.
Był to okres gdzie pojawiło się nowe spojrzenie na analizę zużycia ciepła w budynkach i możliwości jego ograniczenia.
W Polsce pojawiła się Ustawa o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Podstawowym celem, który przyświeca firmie, jest przedstawianie niezależnych i profesjonalnych ekspertyz. Nasza wiedza została poparta uzyskaniem wpisania do rejestru audytorów energetycznych KAPE, co jest obecnie uznawane za prezentowanie najwyższego poziomu wiedzy w dziedzinie audytingu energetycznego w Polsce.

Dodatkowo w 2000 roku uzyskaliśmy międzynarodowy certyfikat CEM (Certified Energy Manager) wydawany przez AEE - (Association of Energy Engineers). Certified Energy Manager jest międzynarodowym certyfikatem potwierdzającym wysokie kwalifikacje w dziedzinie zarządzania gospodarką energetyczną. Posiadanie tego certyfikatu jest bardzo pomocne w programach realizowanych w kraju jak i za granicą.

W 2009 roku jako jedni z pierwszych w Polsce uzyskaliśmy uprawnienia do sporządzenia świadectw charakterystyki energetycznej budynku. Co zostało potwierdzone pozytywnym zdaniem Egzaminu Państwowego.

Celem firmy jest pomoc i doradztwo jak zarządzać gospodarką cieplną, jak efektywnie modernizować, jak korzystnie pozyskać finansowanie i przygotować niezbędną dokumentację. Ideą firmy jest pełna współpraca z naszymi klientami w realizacji ich projektów oraz oczekiwań. Nasza firma oferuje profesjonalną pomoc w zmniejszaniu kosztów energii, zarówno cieplnej jak i elektrycznej oraz zwiększeniu efektywności jej wykorzystania. Ponadto firma oferuje pomoc w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz likwidacji niskiej emisji.

Osobnym zagadnieniem realizowanym w firmie jest wykonywanie badań z zakresu wentylacji i termowizji. Badania pozwalają na możliwości identyfikacji problemów, jakie występują w budynkach oraz ocenę stanu obecnego budynku, jak również pozwalają na sprawdzenia jakości i skuteczności przeprowadzonych prac.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i podjęcia współpracy.